4 grudnia 2016

Domek dla kota - Neko Atsume ねこあつめ - Jak w to grać?

🎼🎶music: Hyoheon - Mystery
B1A4 - A lie🎶
Hej Kochani 💖😽

Wszyscy pamiętamy manię na Pokemon Go! Mnie ta gra co prawda nie porwała, ale zarówno w Polsce jak i Holandii widziałam grupy osób w różnym wieku, które chodziły po mieście szukając pochowanych zwierzątek.
Jakiś czas temu ściągnęłam aplikację na telefon o nazwie "ねこあつめ" - Neko Atsume Kitty Collector. To japońska aplikacja na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android i IOS, która od października 2014 roku podbija serca Japończyków i nie tylko. Początkowo gra była opcją tylko dla osób znających język japoński, albo dla tych, którzy na chybił-trafił klikali w co popadnie, aż w końcu nauczyli się obsługi aplikacji. Po jakimś czasie gra doczekała się wersji w języku angielskim.

Kocia aplikacja polega na kolekcjonowaniu jak największej ilości kotków, które odwiedzają nasze podwórko, które jest naszą planszą do gry. Kotki przychodzą do nas kiedy to wystawiamy miseczkę z jedzeniem. Odwiedzają nasze podwórko, bawią się zabawkami, które im postawimy. W zamian za to zostawiają nam rybki, srebrne bądź złote, które służą do płacenia za wszystkie produkty w sklepie. Moim zdaniem to gra zarówno dla fanów kotów jak i tych, którzy lubią gry typu facebookowe Farmville.

Zacznijmy jednak od początku: 


Tak wygląda plansza początkowa. Oczywiście na ekranach Waszych telefonów początkowo nie będzie ani kotka, ani zabawek. To wszystko będziecie musieli kupić sami. Nie przejmujcie się jednak, że nie będziecie wiedzieć jak to zrobić. Podczas instalowania będziecie mogli wybrać język w jakim aplikacja będzie miała działać, a jeśli okienko się nie pojawi w menu z łatwością możecie to zmienić. Przy pierwszym włączeniu gry pojawi się także samouczek. Podczas podążania za nim nauczycie się kupować rzeczy, stawiać je na podwórku i karmić koty.
W górnym lewym rogu mamy ikonkę łapki, która jest wejściem do głównego menu gry. Tam z kolei znajduje się 9 różnych ikonek.
Jak nazwy wskazują:Koty  - Tam znajduje się wszystko co z nimi związane.
W tej zakładce znajdziemy również ikonkę z napisem :
 - CATBOOK - w niej znajdziecie całą galerię kotków, które Was odwiedziły. Klikając w poszczególnego kotka widzicie zakładkę z informacjami o nim, osobowością, imieniem, jaką ma moc, ile razy Was odwiedził, jakie są jego ulubione zabawki oraz ze zdobyczą jaką z czasem przyniesie do Was.
- ALBUM - tu znajduje się kolejna lista kotków, po naciśnięciu na ulubionego kotka widzicie zdjęcia jakie im zrobiliście.
- MEMENTOS - w tym miejscu znajdują się wszystkie zdobycze. Zdobycze przynoszą nam koty, które się z nami zaprzyjaźniają. (nie mamy wpływu na to jak nazbierać jak najszybciej wszystkie)

Sklep - Jasna sprawa jak słońce. Wchodzicie w zakładkę:
- Goodies - Tam możecie zakupić różnego rodzaju zabawki i  jedzenie dla Waszych kocich wizytatorów. Za wszystko płacimy srebrnymi i złotymi rybkami, które jak już wcześniej wspomniałam są walutą w grze.
Taka podpowiedź : na samy końcu sklepu, ostatnia pozycja, to rozszerzenie naszego ogródka. Kupując go macie więcej pola, na którym możemy stawiać zabawki, co wiąże się z tym, że w tym samym czasie może odwiedzać nas więcej kotów, a za tym z kolei idzie więcej rybnych pieniążków.
- Gallery - Zakładka pojawia się później. Możemy tutaj kupić różnego rodzaju tapety na telefon. Szczerze nie polecam. Chciałam sprawdzić co to takiego. Zapłaciłam 20 złotych rybek za coś co było czarną plamą z kotkiem - również czarnym - w prawym dolnym rogu, co mogłam sobie ustawić jako tapetę w telefonie.

Smakołyki - W tym miejscu znajduje się wszystko co do tej poty kupiliście w sklepie. Jedzonko, zabawki i rozszerzenia naszego ogrodu.


Kamera - Wchodząc w ten folder przenosicie się do planszy. Wszystkie koty jakie Was odwiedziły zaznaczone są kadrem. Po dwukrotnym naciśnięciu na kadr Wasz kotek będzie miał zrobione zdjęcie, które trafi do jego galerii w "Catbook". Zdjęcia kotom można robić również z panelu głównego planszy. Po dłuższym przyciśnięciu na kota pojawi się aparat.

Podwórko - klikając w tą ikonkę będąc w menu głównym przenosicie się do ogrodu głównego.


Prezenty - To chyba jedna z ulubionych ikonek każdego gracza Neko Atsume. Tutaj pojawiają się wszystkie rybie pieniążki jakie podarowały nam kotki. Zawiera informację jaką rybkę otrzymaliście od kotków, ile ich dostaliście i za jaką zabawkę.
Wygląda to tak: (niestety na zdjęciu przykładowym tylko są srebrne rybki za jedną zabawkę)
Ustawienia - Tutaj jakichś super opcji nie znajdziecie. Możecie ustawić jedynie wersję językową (angielską albo japońską) oraz manipulować głośnością.


NEWS! - To drugi ulubiony przycisk w grze.
Tutaj znajdziemy przycisk do zatweetowania aplikacji. Szczerze powiedziawszy nie wiem czy coś się za to dostaje, ponieważ mój twitter już dawno umarł. Możemy tu także ocenić aplikację na "google play"  - za to nie przypominam sobie abym dostał jakiekolwiek rybki. Znajdują się tutaj także reklamy do innych gier od tego producenta.
Kiedy jesteśmy podłączeni do internetu nad całą tabelką wyskakuje nam kotek z notką. Po dwukrotnym naciśnięciu na hasło podane przez kotka przenosimy się do miejsca gdzie możemy wpisać podane hasło.
INNE - Tutaj znajdziemy
 - Help - . Klikając w ten przycisk znajdziecie informacje o każdym z folderów jaki Wam opisałam powyżej.
- Connect - Klikając w ten przycisk przenosicie się w miejsce, w którym znajdujecie się również klikając w hasło dnia, o którym pisałam wyżej. "Input Password" bo o tym tutaj mowa. Wpisując hasło otrzymujecie kilka rybek, a kiedy zbierzecie 5 wpisanych haseł dodatkowo otrzymujecie prezent w postaci zabawki albo jedzenia.
- Remodel - Ten przycisk pojawia się dopiero kiedy kupicie dodatkową parcelę. Tutaj będziecie mogli zmienić wygląd swojego ogrodu.

tak jakiś czas temu wyglądał mój ogródek.
Taką ciekawostką jest to, że odwiedzają nas różne kotki. Na samym początku przychodzą do Was kotki białe, w plamki, kropki czy paski... Z czasem przychodzi kilka kotków specjalnych. Większość kotów nie robi szkód, jednak TUBBS, to gruby kot, który zjada całe jedzenie przez co nie przychodzą do nas inne koty. Jest jednak plus tego, że Tubbs się pojawia - zostawia sporą ilość rybek.
Nie do końca rozgryzłam to w jakim momencie pojawiają się kotki specjalne. Thubb pojawił się kiedy pierwszy raz podstawiłam złotą miskę, Ramses the Great, kiedy do kafejki wstawiłam domek - piramidę, a Guy Furry, kiedy na barze postawiłam wazę, w której mógł zrobić lody. Może to właśnie tak wygląda, że kotki specjalne przychodzą, gdy mają odpowiednią zabawkę?


Zastanawiam się ile osób gra w tego typu gry. Może ktoś z Was już zainstalował tą aplikację, albo ma taki zamiar?
Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie gry chętnie pomogę. 😸

6 komentarzy:

 1. Jejku, ale słodka gierka :D Jak zresetuję telefon to chyba ją sobie zainstaluję (aktualnie mam za mało pamięci).

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o takiej grze. Koniecznie muszę ją ściągnąć. Kiedyś uwielbiałam Tamagotchi

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tą gre. Mam ją na swoim telefonie od ponad roku i karmie cały czas koty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Really cute *-* I'm your new GFC follower # 183 ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Pružamo lijekove za liječenje raznih zdravstvenih problema, pomoću lijek koji je već isporučen uz zrna može izliječiti bolest u potpunosti.
  Obat Epilepsi

  Obat Jantung Bocor Anak

  Obat Lipoma

  Obat Gerd

  OdpowiedzUsuń

🌸Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
🌺Skoro już tu jesteś, zachęcam do pozostawienia komentarza na temat postu czy bloga. Co o nim sądzisz, co byś poprawił/a.
🌸Staram się odpisywać w miarę możliwości na każdy komentarz.
🌺Dziękuję za obserwację mojej strony. To znak, że to o czym piszę interesuje kogoś :)🌺Nie bawię się w "obserwacja za obserwację"
🌸Wiem jak trafić na Wasze blogi. Nie musicie pozostawiać linków w komentarzu.
🌺 "Fajny post, wbijaj do mnie/link do bloga" nie będą publikowane.