21 maja 2015

Małe Indie, przedstawione w filmie. the Second Best Marigold Hotel

muzyka -  Shreya Ghoshal – Ye Ishq Hai

W zeszły wtorek wybraliśmy się do kina na jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie filmów tego roku. W ten wtorek korzystając z promocji 'tani wtorek' w kinie Helios poszłam na seans po raz drugi tym razem z mamą i naszymi znajomymi.

The SECOND BEST MARIGOLD HOTEL

...bo tak właśnie nazywa się ten film, jest kontynuacją nakręconego w 2011 roku "The Best Marigold Hotel". Opowiada on o tym jak grupa angielskich emerytów przeżywa jesień swojego życia na przedmieściach Jaipuru. Nie jest to jednak film o spokojnych ludziach po siedemdziesiąte żyjących w domu opieki narzekających na nudę i swój wiek czy bolące kości. Mieszkający w hotelu Marigold Evelyn (Judi Dench), Muriel (Maggie Smith), Douglas (Bill Nighy), Madge (Celia Imrie) , Norman (Ronald Pickup) i Carol (Diana Hardcastle) żyją pełnią życia w otoczeniu pięknych barwnych Indii, pracując, bawiąc się, a także randkując. Każde z nich przeżywa własną historię od nowa. Jak w pierwszej części filmu pokazano, że zostawiają wszystko i wyjeżdżają z kraju, w części drugiej bohaterowie zaczynają normalne życie usłane rozczarowaniami, nowymi miłościami i niespodziankami..


 Twórcy filmu w drugiej części "Marigold Hotel" chcieli pokazać widzom co dla nich znaczy starość. To nie spokój, cisza i odpoczynek. Ukazują nam  to, że życie ludzi w podeszłym wieku nie musi być nudne i monotonne.


 "Marigold Hotel" jest wspaniałą komedią, jednak nie dlatego, że wywołuje mnóstwo śmiechu. Film zaraża gigantyczną ilością pozytywnej energii. Oglądając życie bohaterów dajemy się porwać pozytywnej aurze jaka od nich bije. Dodatkowym plusikiem dla całej oprawy filmu jest bardzo dobra oskarowa obsada. Z każdą minutą filmu rośnie w nas radość i optymizm. Ekranizacja działa jak swojego rodzaju antydepresant.

Osobiście polecam film fanom lekkiego kina, które rozweseli , pouczy i wzruszy. Od pierwszych scen zakochałam się w pierwszej części filmu, wiec nie było dla mnie zaskoczeniem, że zakocham się w drugiej części tak samo jak i w poprzedniej.Teraz czekam tylko na to, aby film ukazał się gdzieś w sklepach bądź internecie, abym mogła rozkoszować się jego pięknem codziennie ;D

2 komentarze:

  1. Nie widziałam żadnej z części, ale chyba niedługo obejrzę po Twojej recenzji :D

    OdpowiedzUsuń
  2. widziałam kiedyś pierwszą część filmu. nie miałam pojęcia że wyszła druga. niezwłocznie udaję się do kina.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

🌸Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
🌺Skoro już tu jesteś, zachęcam do pozostawienia komentarza na temat postu czy bloga. Co o nim sądzisz, co byś poprawił/a.
🌸Staram się odpisywać w miarę możliwości na każdy komentarz.
🌺Dziękuję za obserwację mojej strony. To znak, że to o czym piszę interesuje kogoś :)🌺Nie bawię się w "obserwacja za obserwację"
🌸Wiem jak trafić na Wasze blogi. Nie musicie pozostawiać linków w komentarzu.
🌺 "Fajny post, wbijaj do mnie/link do bloga" nie będą publikowane.