17 kwietnia 2014

Jest na świecie taki rodzaj smutku...

" Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy. Kiedy byłem młodszy, próbowałem wyrazić taki smutek słowami. Ale pomimo starań, nie potrafiłem tego zrobić. Zaniechałem prób, zamknąłem słowa w sobie. Naprawdę głębokiego smutku nie da się wyrazić nawet łzami. "
 - H. Murakami -  

Nigdy nie spodziewałabym się, że TO nadejdzie tak szybko. Ze łzami w oczach stwierdzam, że ten tydzień, a w szczególności poniedziałek i dzień dzisiejszy są najgorszymi w moim dotychczasowym życiu.
Cały czas nie mogę w to uwierzyć, w to, że już Go nie ma z nami wśród żywych, w to, że przyjdę do domu na obiad, a On nie będzie siedział w fotelu oglądając swoje ulubione seriale i nie będzie witał mnie mówiąc o mnie 'dyskoteka' albo 'darmozjad', a później śmiejąc się mówił 'lalka fajnie, że przyszłaś'.
Dziś o godzinie 13 pożegnałam jedną z najbardziej kochanych przeze mnie osób. Był moim dziadkiem, ojcem, przyjacielem, a przede wszystkim jednym z 3 mężczyzn jakich od zawsze szanuję i kocham miłością bezgraniczną.
Leżał w kaplicy, w trumnie, taki zimny, taki spokojny. Patrzyłam na Niego, a On jakby się uśmiechał i drgnął powieką. Miałam nadzieję, że zaraz drgnie i obudzi się, jak to zawsze było kiedy przysypiał po obiedzie. Nic takiego jednak się nie stało... a teraz leży tam... na cmentarzu, w trumnie przykryty ziemią, taki zimny i sam.

Dziadziusiu zawsze będziesz w moim sercu, w mej pamięci. Zostały mi po Tobie tylko wspomnienia i fotografie. Mój wspaniały Bogusiu. Kocham Cie mocno. A teraz zapewne siedzisz z sąsiadem gdzieś gdzie jest ciepło i przyjemnie i grasz w karty gdzieś w ogrodzie pod jabłonką.Wiem, że kiedyś spotkamy się znów.


12 komentarzy:

 1. Strasznie mi przykro, trzymaj się :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Walcz kochana! obyś jak najszybciej doszła do siebie. Bądź silna;*

  OdpowiedzUsuń
 3. *tuli*
  Przykro mi, kochana.
  Zawsze staram się zagłuszyć smutne myśli tymi o tym, że teraz ci, za którymi tęsknię, siedzą sobie właśnie gdzieś w swoich szczęśliwych światach, gdzie nie są już starzy czy schorowani. Że na pewno są szczęśliwi.
  <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci kochana za ciepłe słowa. Myślę tak wlasnie ja Ty mówisz.. Ale to wszystko jest takie świeże...

   Usuń
 4. strasznie mi przykro z powodu twojej straty. trzymaj sie tam. :* fatum ma racje. dziadek pewnie jest teraz w lepszym swiecie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja to wiem. gdybym potrafila rysowac narysowalabym moje wybrazenie

   Usuń
 5. Tak bardzo mi przykro.:( Nie martw się twój dziadek pewnie jest teraz szczęśliwy i będzie zawsze przy tobie. Trzymaj się jakoś..

  http://dorota-nevergiveup.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Współczuje. Ja swoich straciłam kilka lat temu

  OdpowiedzUsuń

🌸Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
🌺Skoro już tu jesteś, zachęcam do pozostawienia komentarza na temat postu czy bloga. Co o nim sądzisz, co byś poprawił/a.
🌸Staram się odpisywać w miarę możliwości na każdy komentarz.
🌺Dziękuję za obserwację mojej strony. To znak, że to o czym piszę interesuje kogoś :)🌺Nie bawię się w "obserwacja za obserwację"
🌸Wiem jak trafić na Wasze blogi. Nie musicie pozostawiać linków w komentarzu.
🌺 "Fajny post, wbijaj do mnie/link do bloga" nie będą publikowane.