czwartek, 13 maja 2010

vol 101


od razu uprzedzam, że notka nie specjalnie pisana jest by komuś pojechać czy coś w tym stylu. po prostu piszę to co mnie wkurza, a że kogoś może urazić to już nie moja wina. po prostu piszę to co myślę, co jest związane z moim prywatnym życiem.jedyne zebrało mi się na przemyślenia.zastanawia mnie fakt, iż niektórzy nie rozumieją pojęcia przyjaźni tak jak powinni rozumieć. uważają, że przyjaciel jest kimś w rodzaju prywatnego psychologa, do którego można zgłosić się kiedy ma się jakiś problem. rozmowę z nim uważają za bezpłatną sesję, podczas której oczekują pomocy i ową pomoc często otrzymują. w zamian za to nie dają nic. uważają chyba iż owy psycholog nie ma uczuć i nie potrzebuje żadnej pomocy, bo w końcu radzi sobie doskonale z doradzaniem i słuchaniem innych, więc nie ma swoich zmartwień.
niektórzy postrzegają przyjaźń jako wypełnienie czasu wolnego rozmową z kimś kogo uważają za potencjalnego przyjaciela, bo przecież kiedyś się tak dobrze rozumieli i długo się znają. długość znajomości jednak nie świadczy o przyjaźni, tak jak nie świadczy o tym, że jest się przyjacielem.
otóż wytłumaczę po raz setny pojęcie przyjaźni. po pierwsze przyjaźń jest obustronna. znaczy to, że jednej ze stron nie traktujemy jak psychologa o którym wcześniej wspomniałam. staramy się pomóc tak samo jak on nam pomaga, ponieważ on też ma swoje problemy i potrzebuje pomocy w związku z nimi. nie wypełniamy nim pustki w czasie, bo nam się nudzi, ale staramy się rozmawiać z nim jak najwięcej i nawet jeśli nie mamy czasu zawsze znajdziemy dla niego te przysłowiowe pięć minut. a prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać wszystko o ile jedna strona nie zapomina o drugiej i nie ignoruje jej.

"Przyjaźń, jak i miłość, trzeba pielęgnować. Tak, jak niepodlewany kwiat więdnie, jak nieutrzymywany ogień gaśnie, tak niepielęgnowana przyjaźń się kończy."


tak się zastanawiam nad sensem mówienia czegoś, przyrzekania wręcz, postanawiania sobie i stawiania celów w życiu. jeśli w końcu ktoś obierze sobie jakiś cel w życiu dąży do tego jak najbardziej, w końcu chyba na tym częściowo polega rozwijanie się i kształcenie siebie i swojego charakteru. kontempluję nad tym czy naprawdę wszyscy dążą do tego by się rozwijać dzięki temu, oraz czy naprawdę większość jest na tyle płytka by nie zwracać uwagi na to co robią ze swoim życiem. czy naprawdę nie widzą tego, że w sumie tak naprawdę cofają się zamiast iść do przodu w wielu względach. nie zwracają uwagi na to, że teraźniejszość może w przyszłości pogrążyć ich do tego stopnia, że zostaną społecznymi kalekami, które nie będą potrafiły same poradzić sobie z prostymi zadaniami, min. z zadaniem jakim jest życie.
 
"Aby życie było mądre, najważniejsza jest dobrze pojęta troska, po części o naszą teraźniejszość, po części o naszą przyszłość, tak aby jedno nie było przeszkodą dla drugiego."


zastanawiam się nad sobą i nad sensem miłości. człowiek poznaje drugiego, rozmawiają ze sobą, zaprzyjaźniają się, później zakochują w sobie. czy aby naprawdę zostałam tak bardzo zraniona, że nie potrafię teraz pokochać? może po prostu sobie tak właśnie to tłumaczę... może po prostu potrzebuję tylko i wyłącznie przyjaciela jeśli chodzi o dzień dzisiejszy. a może żadna osoba, z którą mogłabym tworzyć związek oparty na przyjaźni, miłości i zaufaniu jeszcze po prostu się nie pojawiła w moim życiu.
 
,,Mówią, że kiedy rodzi się człowiek... z nieba spada dusza... i rozpada się na dwie części... Jedna z nich trafia do jednego ciała... druga do drugiego... Natomiast całe życie polega na odnalezieniu tej drugiej polowy... ''

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

🌸Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga.
🌺Skoro już tu jesteś, zachęcam do pozostawienia komentarza na temat postu czy bloga. Co o nim sądzisz, co byś poprawił/a.
🌸Staram się odpisywać w miarę możliwości na każdy komentarz.
🌺Dziękuję za obserwację mojej strony. To znak, że to o czym piszę interesuje kogoś :)🌺Nie bawię się w "obserwacja za obserwację"
🌸Wiem jak trafić na Wasze blogi. Nie musicie pozostawiać linków w komentarzu.
🌺 "Fajny post, wbijaj do mnie/link do bloga" nie będą publikowane.